Mikael Häggman
Medlem nr #5138
61år från Sverige Västmanlands län

Befinner mig i: Sverige

Senast inloggad 2006-10-25 23:51

Dykutbildningar
NAUI Scuba Diver #33718 J Berggren

Loggboken
ANTAL LOGGADE DYK: 8
2 timmar 54 min total bottentid
Privata loggar
Senaste foton:
Tjenare.  :)   Jag kan nog ta det lugnt nu igen. Väntar tills dom andra är klara innan jag hoppar i.
Dags för andra dyket till ASD. Har jag satt allt rätt nu? Skulle det inte vara någe på den här sidan???
Jag måste i igen. Det är varmare att ligga kvar här. Snacka om ytintervall. Blåser och regnar.
---< 2001 >---

Var nere på Seychellerna i sep-2001. Provdök ner till 10m efter 1 timme utbildning i poolen. :) Underbart. Såg sköldpaddor + hummer. Och givetvis massor av fisk. Efter den resan fanns det bara en sak att göra. Ta dykarcert.


---< 2002 >---

Jag har precis tagit certet 8/10-02. Under vintern 2001 - 2002 dök jag i bassäng. Jag gjorde sedan ett ofrivilligt uppehåll till hösten 2002. Men nu är jag klar i alla fall.


---< 2003 >---

Jag har en otrolig längtan att få dyka mycket mer och när jag vill. Ser inget hinder med att det blivit kallt ute. Problemet är att jag måste köpa en torrdräkt. Problemet kan ses som litet men då vi är två nykomlingar så blir det mer pengar att lägga ut. Allt blir dubbla utgifter. Och pengarna har en förmåga att hamna på andra ställen innan. T.ex på mina två barn som är 14 & 17 år


---< 2004 >---

Så ja. Nu har jag köpt min torrdräkt. Mask, fenor & boots hade jag sedan tidigare.


// Micke

ICQ# 49937136